Chłodzenie jest jedną z technik gotowania. Smak i wartość odżywcza zależą od przygotowania potrawy. Właśnie ta wiedza o dziełach kulinarnych pozwala na zdrowe gotowanie. Nierównomiernie ugotowane potrawy są pozbawione wartości odżywczej i mogą być tuczone. Oprócz gulaszowania żywności, warzyw i mięsa można gotować we wrzącej wodzie, spalić, gotować w łaźni wodnej, gotować pod parą, pod ciśnieniem i tym podobnym. Ucieranie polega na gotowaniu pod przykryciem za niewielką ilością wody.

Jak dusić mięso?

Ucieranie jest techniką kulinarną polegającą na łączeniu gotowania z gotowaniem. Można prawie duszić mięso, drób, dziczyznę, ryby, warzywa, grzyby. Z reguły ta metoda mięsa, która nie nadaje się do smażenia lub wypieku, nie jest poddawana tej metodzie. Mięso siekanie i gulaszowanie warzyw jest jedną z najczęściej używanych metod. Rozdrabnianie mięsa składa się z początkowego smażenia mięsa na odkrytej patelni. Fry tłuszczu, który ma być wylany, mięso jest wylewane płynem (bulion, woda, wino, mleko) do wysokości jednej trzeciej patelni. Garnek powinien być pokryty. Ilość mięsa zależy od wielkości mięsa i jego gatunków.

Mięso przeznaczone do gulaszu, papryki lub ragoutu powinno być pokroić w małe kostki. Mięso na chipsach można pociąć na plasterki wzdłuż włókien. Mielenie mięsa mielonego jest najkrótsze. Gulasz może być również dokonywany przez ryby, które, podobnie jak mięso mielone, dławi się krótko. Mięso i ryba powinny być napełniane wodą w postaci odparowanej w puli. Mięso będzie gotowe, gdy będzie miękkie. Pod wodą woda staje się parą wodną, ​​która przenika włókna mięsne, kruszy je, kondensuje i rozpuszcza soki, w których przychodzi "żywność". Dodatek tłuszczowy ma na celu podniesienie poziomu ciepła i przyspieszenie dławienia.
Jak gulasz warzywa?

Warzywa wypuściły sok, którego zadławili. Poprzez umieszczenie warzyw w trakcie obróbki cieplnej, dodaje się trochę wody, soli i cukru. Rozdrabnianie warzyw odbywa się w następujący sposób: Rośliny oczyszczone wylewa się małą ilością wody, do której dodaje się soli, cukru i pieprzu. Kiedy woda pachnie, zredukuj gaz pod doniczką. Woda odparuje, więc powinna być uzupełniona. Kiedy warzywa dojdą do pożądanej miękkości, nie trzeba ich opróżniać. Pozostała woda będzie podstawą sosu, a witaminy i minerały zawarte w nim będą cennym dodatkiem.

Niewielka ilość wody w puli i soli oraz cukrze zapobiega przenikaniu wartościowych składników odżywczych roślinnych do cieczy. Warstwa tłuszczowa, która obejmuje warzywa warzywa, chroni je przed dostępem do powietrza i degradacją witamin. Wywaru powstałego w wyniku zerwania warzyw nie powinno się opróżniać - po zagęszczeniu może być skoncentrowany aromat. Warto używać cennych składników odżywczych zawartych w nim i jeść razem z duszonym warzywem. Najczęściej duszonymi warzywami są marchew, kalarepa, por, kalafior, kapusta, pomidory i dynia. Duszone warzywa powinny mieć cienką skorupę lub być obrane z niej. Potem stają się coraz szybsze i miękkie i nie tracą wielu składników odżywczych.