Weganie jest stylem życia, które charakteryzuje się niepozostawiającymi produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i nie używają ich. Niektórzy preferują weganizm ze względów zdrowotnych.

Dieta bogata w owoce i warzywa oraz niska zawartość tłuszczów i sodu zapobiega chorobom serca i cukrzycy. Czy wegaństwo jest naprawdę zdrowym sposobem na utratę wagi?

 

Co to znaczy "być wege"?

 

Chociaż dania wegetariańskie zastępują mięso, ryby i drób, weganki idą o krok dalej i porzucają wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym jaja, miód i nabiał. Ich celem jest wyeliminowanie produktów zwierzęcych nie tylko z diety, ale ze wszystkich aspektów ich życia. Stosowana dieta jest oparta wyłącznie na roślinach. Okazuje się, że jest to dobry sposób na szybką utratę masy ciała. Jedząc tylko owoce, warzywa, produkty z pełnego ziarna, orzechy i rośliny strączkowe, na pewno pozbędziesz się kilku centymetrów w talii.

 

Czas na szybkie odchudzanie

 

Dieta wegana przybyła do nas z Ameryki. Obok tradycyjnych potraw mięsnych, wegetariańskich i wegetariańskich serwowane jest już w wielu polskich restauracjach. Dieta oparta na roślinach pomaga szybko odchudzać. Potwierdzają to Kasia Klich, której problemy z wagą były śledzone przez dobrze znane portale plotek. Wokalista postanowiła zmienić swoje ciało na "lepszy model" i przełączyć się na weganizm. Dzięki nowym nawykom żywieniowym szczupła się i jej mąż o 30 kg! Nie można całkowicie zrezygnować z mięsa? Zostań wege na 30 dni, a na pewno poczujesz się zdrowszy i ... lżejszy. Dzięki odpowiedniej diecie, na bazie warzyw, owoców i pełnoziarnistych ziaren, poczujesz się pełen, dostarczając organizmowi mniej kalorii niż zwykle.

 

Dieta wegańska i zwiększona aktywność fizyczna to świetny sposób na skuteczne odchudzanie i dbanie o zdrowie. Jeśli masz problemy z cholesterolem i nadciśnieniem, dieta wegańska może okazać się bullseye!