Miło jest czasami pochwalić się przyjaciółmi z ogrodem rewolucji. Zakup nowych nasion, opieki, selekcji roślin. Miło też zbierać nasiona warzyw i kwiatów rosnących w ogrodzie.

Każdy etap wymaga zaangażowania, ale efektem jest to, że serce rośnie razem z rośliną. Jak ręcznie i prawidłowo zbierać nasiona i przechowywać? Oto kilka wskazówek:

    
Eliminacja nasion F1 i tych z wieloma odmianami tego samego gatunku w ich ogrodzie - nowo posadzone nasiona nie będą w stanie wyprodukować cech macierzystej rośliny. Powoduje to owady i wiatr, które mieszają pyłki. Jeśli masz tylko jedną odmianę, nie ma problemu z sadzeniem nasion. Z kolei ziarna F1 (to skrót znajdujący się w opakowaniu) są hybrydami i są sztucznymi heterozylami. Z ich nasion wzrośnie krasnoludy, jak dzikie rośliny, które będą tylko cieniem ich roślin matki.
    
Zbieramy nasiona rano lub przed południem, nigdy po deszczu.
    
Ważne jest, aby dbać o nasiona, aby nie wylewały się z torebki nasiennej lub nie jadły przez ptaki - możemy je odebrać wcześnie i umieścić w lnianej lub papierowej torbie i przechowywać je w lekkim, przewiewnym miejscu , Na przykład na werandzie, na poddaszu lub w przestronnym pokoju.
    
Wiele warzyw to rośliny dwuletnie! - będą produkować kwiatostany i nasiona tylko w drugim roku. Są na przykład kapusta, marchewka, pietruszka lub kapusta brukselska.
    
Pamiętaj, że niektóre gatunki po dojrzewaniu otwarte i rzucić, więc możesz łatwo przegapić tę chwilę, tracąc nasiona. Występuje w roślinach gatunków Asteraceae, ząbek lub maku. Trzeba być czujnym i opiekować się roślinami.
    
Przechowywanie w kopertach papierowych, które można umieścić w przytulnym pokoju. Tak zabezpieczone przetrwa zimę. Nie zapomnij podpisać ich nazwą gatunku, odmianą i datą spotkania.
    
Nasiona warzyw są bezpieczniejsze w zakupie. Są różne opinie na ten temat, ale zbierać nasion warzyw, które musisz wiedzieć i wiedzieć, które zbierać, a które nie, ponieważ nie będą rosły lub stałyby się krasnoludkami. Możesz zebrać nasiona kopru włoskiego, pietruszki, sałaty, cebuli, szczypiorek, szpinaku, pora, fasoli, grochu, fasoli. Jeśli jednak chcesz mieć owocne zbiory, inwestuj w nasiona sklepu.

Polecam ogrodnictwo i opiekę nad nim. Uzyskanie wiedzy na temat własnych nasion jest bardzo ważne dla amatorów zakładu i właściciela małego ogrodu przydomowego. Warzywa hodowane przez nas z pewnością są zdrowsze niż te, które kupili w sklepie, a satysfakcja z jedzenia czegoś, co zostało stworzone przez Ciebie lub z twoją pomocą, jest nie do opisania.