Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Najbardziej popularne

Pomarańcz

Kategoria: Owoce
Dodany przez: Super User

Starszemu pokoleniu, pomarańcze kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia, ponieważ w tamtych czasach pojawiały się w sklepach właśnie w okresie przedświątecznym.
Obecnie dostępne są okrągły rok, i chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby tych smacznych, słodko-kwaskowatych owoców.

Pomarańcze należą do rodziny owoców cytrusowych i są jednymi z najczęściej spożywanych w postaci surowej, wyciśniętego z nich soku, przetworów takich jak dżemy lub konfitury, lub miodu uzyskanego z kwiatów pomarańczy. Pomarańcza zawiera niezwykle dużo witaminy C, znakomicie zaspokaja pragnienie, nadaje się do komponowania z potrawami mięsnymi (na przykład: kaczka pieczona z pomarańczami), ale najczęściej wykorzystuje się ją do zatopienia w galaretkach deserowych lub jako składnik sałatki owocowej.

Do konsumpcji nadaje się cały owoc; można z niego wycisnąć znakomity i bardzo odżywczy sok, a ze skórki odcisnąć olejek pomarańczowy, idealny jako przyprawa aromatyczna do ciast i deserów. Otarta skórka z pomarańczy doda wypiekom aromatu i podkreśli ich smak.

Pomarańcze, należy spożywać szczególnie w okresie zimowym ze względu na dużą zawartość witaminy C, zwiększającej odporność na przeziębienia.

Lokalizacja

Zapytaj o produkt

Urgent Ads

Najnowsze ogłoszenia